گزارش پلاتس از طرح های توسعه فولادی ایران در منطقه ویژه خلیج فارس

[ad_1]براساس یافته های Platts از مهدی کرباسیان مدیر اجرائی ایمیدرو: ایران بدنبال افزایش ظرفیت تولید فولاد خود در منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس و رساندن آن به سالانه 10 میلیون تن است.

به گزارش معدن24، یک کارخانه شمش با ظرفیت تولید سالانه  1.2 میلیون تن از ماه می شروع بکار می کند و همچنین یک کارخانه تولید آهن اسفنجی با ظرفیت تولید سالانه 1.6 میلیون تن و یک کارخانه تولید پلت با ظرفیت تولید سالانه 2.5 میلیون تن در بندرعباس از مارس 2017 تکمیل خواهد شد.

کرباسیان افزود: قراردادهائی با شرکت های دنیلی و SMS برای افزایش ظرفیت تولید فولاد هرمزگان از 1.6 میلیون تن حال حاضر به 3.2 میلیون تن منعقد شده است.

پیش بینی شده این پروژه در سال جاری خورشیدی (پایان مارس 2017) آغاز شود.

یک نیروگاه تولید برق با ظرفیت تولید 235 مگاوات نیز در این منطقه احداث شده است که پیش بینی می شود در سال جاری خورشیدی تکمیل گردد.

مهدی کرباسیان گفت: از زمانی که ایران با کمبود آب مواجه شد تقریباً تمام توسعه فولاد ایران بر پایه شیرین کردن آب دریا بنا نهاده شد، همچنین ذخائر گاز طبیعی ایران یا در منطقه خلیج فارس و یا در نزدیکی آن قرار دارد بنابراین آشکار است که تولید فولاد ایران در سواحل جنوبی کشور توسعه یابد.

منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس یک منطقه صادراتی با تسهیلات مالیاتی و مالی برای سرمایه گذاران خارجی است.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *