کشف یک اختلاس جدید در پرونده آلومینای جاجرم

[ad_1]

کشف یک اختلاس جدید در پرونده آلومینای جاجرم

گروه صنایع معدنی
>آلومینیوم
– دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جاجرم گفت: سه متهم از اختلاس جدید در پرونده آلومینای جاجرم دستگیر و روانه زندان شدند .

کشف یک اختلاس جدید در پرونده آلومینای جاجرم

 

به گزارش ماین نیوز، صفدری با اشاره به کشف اختلاس جدید در پرونده آلومینای جاجرم اظهارکرد: سه متهم این پرونده با دستور قضایی روانه زندان شدند .

وی افزود: پرونده دوم توسط دیوان محاسبات به دادستانی ارسال شد که سه متهم این پرونده از نیرو‌های شرکت آلومینای جاجرم در تهران بودند .

وی ادامه داد: طبق گزارش‌های واصله آقای (ح- م) به اتهام دریافت رشوه و اختلاس در مجموع به مبلغ دو میلیارد و ۴۱۶ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال، آقای (م – م) به اتهام رشوه و دریافت غیرقانونی به مبلغ ۲۸ میلیارد و ۷۳۷ میلیون و ۹۷۲ هزار ریال و اقای (ح-ع) به اتهام رشوه و عدم تسویه تنخواه به شرکت آلومینای جاجرم به مبلغ ۲۱ میلیارد و ۵۴۵ میلیون و ۳۵۰ هزار ریال با قرار بازداشت موقت روانه زندان شدند .

صفدری عنوان کرد: نمایندگی این کارخانه در تهران علیه فرد اصلی شکایتی در شعبه ۱۰ بازپرسی ناحیه خارک مطرح کرده است، اما بدلیل اینکه رشوه‌ها و اختلاس‌ها در تهران صورت گرفته بود عدم صلاحیت رسیدگی به این پرونده به دادسرای تهران زده شد .

رئیس کل دادگستری خراسان‌شمالی، حجت الاسلام و المسلمین قدرتی نیزدر این خصوص اعلام کرده بود حکم قانونی پرونده آلومینای جاجرم تا سه ماه آینده صادر می‌شود .

وی اظهار کرد: رسیدگی به این پرونده از ۹ بهمن سال گذشته آغاز شده و درماه رمضان به طور مستمر ادامه داشت و تا سه ماه آینده حکم قانونی صادر می‌شود .

قدرتی با اشاره به اینکه توانمندترین قضات در حال رسیدگی به این پرونده هستند، افزود: متاسفانه تلاش زیادی از طرق مختلف برای انحراف و جلوگیری از رسیدگی قانونی و صحیح با مورد اتهام قرار دادن دستگاه قضایی و قضات در جریان رسیدگی به پرونده وارد کرده اند، اما دادگستری استان در راستای حفظ حقوق بیت المال با توجه به توانمندی دستگاه قضایی و قضات طبق مقررات قانونی و شرعی و با رعایت حقوق متهمان و دولت به این پرونده رسیدگی خواهد کرد و حکم قانونی صادر خواهد شد.

تاریخ انتشار : شنبه ۳۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۳

کد مطلب: 39008

 

مرجع : خبرگزاری ايسنا

 

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *