پایش و کنترل آلاینده های زیست محیطی ۱۵ معدن در نقده

[ad_1]

رئیس اداره حفاظت محیط زیست نقده خبر داد:

پایش و کنترل آلاینده های زیست محیطی ۱۵ معدن در نقده

گروه معادن
– رئیس اداره حفاظت محیط زیست نقده گفت: ۱۵ معدن این شهرستان تحت پایش و کنترل آلاینده های زیست محیطی قرار گرفتند.

پایش و کنترل آلاینده های زیست محیطی ۱۵ معدن در نقده

 

به گزارش ماین نیوز، اکبر محمدیان در این زمینه اظهارداشت: در راستای پایش های زیست محیطی کارشناسان پایش اداره حفاظت محیط زیست از ۱۵ معدن این شهرستان بازدید کردند.

وی افزود: معادن سنگ دارای مراحل اکتشاف وبهره برداری بوده وتخریبات زیست محیطی را به همراه دارد بنابراین با درنظر گرفتن صرفه اقتصادی آن، باید از تخریبات زیست محیطی محل بهره برداری غافل نبوده ونظارتهای لازم وقانونی را داشته باشیم

رئیس اداره حفاظت محیط زیست نقده با اشاره به تعارضات زیست محیطی وتخریبات صورت گرفته درحوزه محیط زیست گفت کنترل ونظارت بر تمامی فعالیتهای معدنی به صورت جدی ومستمر درجهت حفاظت وحراست از محیط های طبیعی انجام می گیرد.

محمدیان در ادامه افزود : پایش محیط زیست و شناسایی و اندازه گیری آلودگی‌های محیطی مبنای تصمیم گیری در مدیریت زیست محیطی است و قضاوت صحیح و برنامه ریزی اصولی جهت رفع مشکلات زیست محیطی بدون اتکاء بر اندازه گیری‌های مطمئن با کمک سیستم های نوین و توانمندی در پایش ممکن نیست

رئیس اداره حفاظت محیط زیست نقده ادامه داد: پایش زیست محیطی واحد های صنعتی و خدماتی یکی از عوامل کنترل کننده آلودگی و حفظ منابع و سرمایه های ملی است.

وی افزود: پایش ها بطور مکرر و هدفمند در سطح شهرستان صورت می پذیرد و شامل نظارت بر کلیه فعالیت های صنعتی، کشاورزی و خدماتی است که امکان آلودگی محیط زیست و یا آسیب به آن متصور است.

تاریخ انتشار : يکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۹

کد مطلب: 39014

 

مرجع : خبرگزاری مهر

 

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *