مصرف انرژی در واحد تولیدی سیمان نیزار قم استاندارد شد

[ad_1]

مصرف انرژی در واحد تولیدی سیمان نیزار قم استاندارد شد

گروه صنایع معدنی
>سیمان
– گواهی انطباق استاندارد مصرف انرژی با حضور مدیرکل استاندارد قم و کارشناسان سازمان ملی استاندارد به واحد تولیدی سیمان نیزار قم اعطا شد.

مصرف انرژی در واحد تولیدی سیمان نیزار قم استاندارد شد

 

به گزارش ماین نیوز، مدیرکل استاندارد قم در حاشیه بازدید و مراسم اعطای گواهی انطباق استاندارد مصرف انرژی استاندارد به واحد تولیدی سیمان نیزار قم گفت: از اواخر سال 1394 تا کنون بیش از 50 گواهی استاندارد مصرف انرژی درمقاطع ارزیابی سالانه، برای واحدهای صنعتی مشمول استان قم صادر شده است.

منصور فرزانه با بیان این که برنامه های مصوب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی قم در زمینه استقرار استانداردهای مصرف انرژی در بخش های خانگی و صنعتی تاکید دارد افزود: فرآیند بازرسی، ممیزی و استاندارد سازی مصرف انرژی واحدهای صنعتی انرژی بر، نظیر صنایع سیمان، آجر و برخی صنایع لبنی و کنسروسازی در حال انجام است و انتظار ما از تولید کنندگان این است که به طور داوطلبانه اقدام هایی را در راستای اصلاح فرایندها و به روز رسانی تکنولوژی و تجهیزات انجام دهند.

وی ادامه داد: واحدهای صنعتی پیش از اعمال جریمه، نسبت به ارتقای فناوری و به روز رسانی تجهیزات خود مطابق با استانداردهای مصف انرژی اقدام کنند.

مدیرکل استاندارد قم ضمن اشاره به اهمیت اصلاح الگوی مصرف و کاهش مصرف انرژی در کشور خاطرنشان کرد: از سال 1394 تا کنون 70 واحد تولیدی سیمان در کشور مورد ارزیابی سازمان ملی استاندارد قرار گرفته که از این تعداد مصرف انرژی حدود 60 درصد از این واحدهای تولیدی در حد مجاز و استاندارد بوده است .

فرزانه گفت : واحد های مشمول استان در اسرع وقت شرایط لازم را برای ممیزی کارشناسان استاندارد و اخذ گواهی انطباق معیار مصرف انرژی را فراهم آورند .

شرکت سیمان نیزار قم در اوایل خرداد ماه 1382 به منظور تامین سیمان خاکستری استان قم و استان های همجوار به ثبت رسیده است. این شرکت با ظرفیت اسمی 3300 تن کلینکر در روز و تولید بیش از یک میلیون تن سیمان خاکستری در سال، تنها کارخانه تولید سیمان خاکستری در سطح استان قم می باشد.

تاریخ انتشار : شنبه ۳۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۰

کد مطلب: 39010

 

مرجع : خبرگزاری ايرنا

 

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *