فصل جدید روابط معدنی ایران و ژاپن اغاز می شود؟

[ad_1]معدن24: با همت مسئولان، تحریم های ایران لغو و تجارت خارجی وارد فاز جدیدی شده است.

در این میان، ارتباط با ژاپن بعنوان سومین کشور صنعتی دنیا که فاقد منابع معدنی و انرژی بوده و عمده کامودیتی مورد نیاز خود را وارد میکند، برای بخش معدن ایران از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

بد نیست بدانیم ساختار تجارت خارجی ژاپن با دیگر کشورها متفاوت است و 50 درصد آن در اختیار 7 شرکت توسعه بازرگانی عمومی موسوم به SogoShosha است.

این 7 شرکت بسیار بزرگ مطابق جدول زیر با منابع انسانی بسیار ماهر (سرانه حقوق 88600 دلار)، در تامین مواد اولیه و انرژی بعنوان واسطه بین دنیا و تولیدکنندگان ژاپنی عمل کرده و مزیت های ویژه ای برای صنایع متوسط و کوچک ژاپن به وجود می آوردند (مطابق جدول ضمیمه)

شرکتهای سوگوسوشا در ژاپن علاوه بر تجارت کامودیتی، سهامدار شرکتها و معادن بزرگ دنیا هستند (معادن استرالیا-برزیل-شیلی-شرکت واله…) و لازمه ورود تولیدکنندگان کامودیتی ایران به بازار ژاپن، تقویت ارتباط با این شرکتها است.

جهت اطلاع، Mitsui ماه گذشته به ایمیدرو آمد و آمادگی خود برای سرمایه گذاری مشترک و عقد قرارداد درازمدت خرید سنگ آهن از ایران را اعلام کرد.

در گزارش عملکرد آن شرکت در بورس که 2 روز قبل منتشر شد، بصورت شفاف آمده است که با توجه به کاهش ارزش معادن دنیا اکنون زمان سرمایه گذاری است و سنگ آهن و گاز طبیعی از اولویت های این شرکت است.

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *