زیرساخت های معادن این استان نیازمند تقویت است

[ad_1]

رئیس خانه معدن بوشهر:

زیرساخت های معادن این استان نیازمند تقویت است

گروه معادن
– رئیس خانه معدن استان بوشهر گفت: زیرساخت های معادن استان در زمینه هایی از جمله برخورداری از آب مورد نیاز و بهسازی جاده دسترسی نیاز به تقویت است.

زیرساخت های معادن این استان نیازمند تقویت است

 

به گزارش ماین نیوز، سیروس دهقانی افزود: با توجه به هزینه بالای بهسازی و آسفالت معادن استان بخش حمل و نقل استان تمایل چندانی به ورود به این حوزه ندارد.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه راه دسترسی از ملزومات یک واحد معدنی به شمار می رود انتظار است برای بهسازی و آسفالت آن شاهد اقدام جدی مسئولان ذیربط باشیم.
دهقانی ادامه داد: هم اکنون میزان آبی که شرکت آب منطقه ای برای معادن استان لحاظ شده نیز پاسخگوی نیاز آنها نیست و در صورتی که برداشت آب از میزان تعیین شده فراتر رود نیز با جریمه های سنگینی همراه می شوند.

رئیس خانه معدن استان بوشهر افزود: هم اکنون 220 پروانه بهره برداری در استان بوشهر وجود دارد که از این شمار تنها 41 درصد آنها فعال هستند.

وی بیان کرد: از این 41 درصد معدن فعال استان بوشهر نیز میزان برداشت اسمی از آنها 43 درصد است.

دهقانی افزود: مواد استان بوشهر بیشتر از نوع طبقه یک (مصالح ساختمانی) که شامل سنگ لاشه ساختمانی، گچ، سنگ آهنگ و واریزه کوهی است و در بخش ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد.

وی گفت: در این چند سال با رکود ساخت و ساز ساختمان در استان بوشهر بازار مصرف معادن استان بوشهر نیز در وضعیتی نامطلوبی قرار گرفته است.
دهقانی ادامه داد: در این اربیاط نیاز است در اجرای پروژه های استان زمینه استفاده آنها از ظرفیت های معادن درون استان فراهم شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: امسال برای رونق تولید قرار است 2 هزار واحد معدنی کشور از تسهیلات موردنیاز خود برخوردار شوند که امیدواریم با پیگیری های لازم زمینه برخورداری معادن استان بوشهر از این تسهیلات فراهم شود.

تاریخ انتشار : شنبه ۳۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۷

کد مطلب: 38985

 

مرجع : خبرگزاری ايرنا

 

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *