احداث چهار طرح فولاد با روش تولید آهن اسفنجی پرد درکشور

[ad_1]

احداث چهار طرح فولاد با روش تولید آهن اسفنجی پرد درکشور

گروه صنایع معدنی
>فولاد
– مدیر عامل شرکت ام ام ای ‘شرکت فنی مهندسی ایمیدرو’ گفت:چهار طرح تولید آهن اسفنجی با تکنولوژی تولید آهن اسفنجی به روش ایرانی ‘پِردِ’ (PERED) در کشور در حال اجراست.

احداث چهار طرح فولاد با روش تولید آهن اسفنجی پرد درکشور

 

به گزارش ماین نیوز، حسن کرباسچی افزود:طرح تولید آهن اسفنجی شادگان، میانه، بافت،نیریز با روش ایرانی ‘پِردِ’ (PERED) در حال بهره برداری و یا اجراست.
وی اظهارکرد:برای نخستین بار نیز دانش فنی تکنولوژی تولید آهن اسفنجی پرد برای تولید 300 هزار تن در سال به کشور چین صادر شد.

کرباسچی گفت:تکنولوژی تولید آهن اسفنجی به روش ایرانی ‘پِردِ’ (PERED)متناسب با اقلیم کشور و با استفاده از تجربیات محققان و متخصصان داخلی در زمینه احیا و در راستای اقتصاد مقاومتی با استنفاده حداکثر از توان داخلی طراحی و در کشور آلمان ثبت جهانی شده است.

وی اظهارکرد: در این روش که برای نخستین بار در فولاد شادگان اجرایی شده پس از مرحله راه اندازی گرم کارخانه با روشن شدن مشعل های ریفرمر در مدت زمان 24 ساعت به تولید آهن اسفنجی با مشخصات بالا رسیدیم که این مهم گام بلندی در قطع وابستگی به خارج کشور است.

مدیر عامل شرکت ام ام ای ‘شرکت فنی مهندسی ایمیدرو’ به چشم انداز 1405 برای 55 میلیون تن آهن فولاد در کشور اشاره کرد و گفت:برای تحقق این مهم نیاز به تولید 50 میلیون تن آهن اسفنجی داریم.

وی تولید فعلی آهن اسفنجی را در کشور 18 میلیون تن اعلام کرد و بیان داشت: برای رسیدن 55 میلیون تن آهن فولاد در کشور نیاز به احداث طرح های فولادی در کشور است و احداث این طرح ها با روش ایرانی می تواند نقش مهمی در تحقق سند 1405 در بخش فولاد داشته باشد.

نخستین مرحله از راه اندازی گرم کارخانه فولاد شادگان در جنوب خوزستان با روشن شدن مشعل های ریفرمر، نخستین کارخانه تولید آهن اسفنجی به روش ایرانی ‘پرد’ (PERED) در جهان اردیبهشت امسال آغاز شد.

این طرح برای تولید 800 هزار تن شمش فولادی در زمینی به مساحت 256 هکتار راه اندازی شده است.

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۴

کد مطلب: 38982

 

مرجع : خبرگزاری ايرنا

 

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *